O nas

Zobacz Twórców naszych produkcji >

Zobacz naszych Aktorów >

 

Historia TeatruPW:

Gdy w 2005 roku grupa studentów zaproponowała aktorowi Grzegorzowi Sierzputowskiemu, aby podjął się poprowadzenia teatru na technicznej uczelni, jaką jest Politechnika Warszawska, jego odpowiedź nie była entuzjastyczna. W trakcie rozmowy z jednym z rektorów powiedział on, że nie chce „bawić się” w teatr – interesuje go  szukanie prawdy. Tej teatralnej prawdy – w trakcie pracy nad naszymi  spektaklami – szukamy po dziś dzień.

Początki teatru nie należały do łatwych. Przez długi czas nie mogliśmy nigdzie zagrzać miejsca na dłużej – korzystaliśmy m.in. z gościnności grupy teatralnej AKT, która udostępniła nam salę nad sceną w Domu Studenckim Riviera, tam odbywały się nasze pierwsze próby. Dodatkowo, członkowie teatru obawiali się, jak ich aktorskie poczynania zostaną odebrane przez publiczność. Jednak pełna widownia na pierwszym w historii premierowym spektaklu zapewniła zespół, że na najlepszej uczelni technicznej w Polsce znajdują się amatorzy teatru. Z każdym kolejnym sezonem zespół teatralny rozrastał się, a spektakle pokazywane były nie tylko studentom PW, ale i szerszej publiczności na różnych festiwalach. Aby doskonalić warsztat aktorski zapoczątkowano tradycję wyjazdowych letnich warsztatów teatralnych.

Aktualnie nasza stała siedziba teatralna mieści się w Domu Studenckim Akademik, a spektakle gramy przede wszystkim na Wydziale MiNI. W przeszłości gościliśmy w piwnicy Wydziału Architektury, a także w klubach studenckich Stodoła oraz Mechanik. W naszym repertuarze znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak również dramaty współczesne. Dodatkowo, od kilku lat Teatr zaprasza na przedstawienia dedykowane najmłodszym widzom.

10 lat działalności Teatru Politechniki Warszawskiej minęło błyskawicznie. Dzięki intensywnej pracy oraz napiętemu grafikowi, a także wakacyjnym warsztatom teatralnym stworzyliśmy wyjątkowo zgrany zespół, w którym nie funkcjonują żadne podziały, gdzie traktujemy siebie z szacunkiem oraz ogromną sympatią. Mimo iż każdy spektakl tworzymy z myślą o naszej cudownej publiczności, z naszej pracy czerpiemy również pewną egoistyczną przyjemność – bycia razem, spędzania czasu wśród ludzi, z którymi świetnie się rozumiemy i doskonale razem bawimy. Gdzie każdy spektakl traktujemy jak przygodę oraz okazję do poznania siebie samych, a także innych członków teatru. Gdzie pod wodzą Grzegorza Sierzputowskiego tworzymy prawdziwy Teatr – Teatr przez duże “T”- mówiący o ludzkich uczuciach, relacjach, a także o problemach, które dotyczą nas samych, a które rozjaśnia inspirujące przełożenie ich na język teatru… Gdzie w trakcie trwania każdego spektaklu dotykamy tej ulotnej materii, jaką jest teatralna prawda.