Którędy do domu?

plakat bajka Którędy do domu

 

Zapraszamy serdecznie na kolejną produkcję Teatru Politechniki Warszawskiej dedykowaną najmłodszym widzom! Tym razem przedstawiamy Państwu spektakl „Którędy do domu?”. Państwa pociechy będą miały okazje poznać historie kultowych bohaterów poezji dziecięcej! Ich przygody zostaną zaprezentowane w formie wpadających w ucho piosenek i rymowanek. Gwarantujemy doskonałą zabawę zarówno dla dzieci, jak i rodziców mogących zobaczyć na scenie bohaterów swojego dzieciństwa.

Spektakl “którędy do domu” jest zbiorem polskich wierszy. Odczytane na nowo okazały się świetnym pretekstem do refleksji nad relacjami jakie łączą nas z innymi ludźmi, nad wartościami, których warto bronić i nad wolnością i akceptacją, o które dobrze jest zadbać i przekazać naszym dzieciom. W każdym z nas mieszka małe dziecko, czasami przez wiele lat zapomniane, smutne i zagubione. Zabierając swoje dziecko do Teatru Politechniki, obudźmy w sobie pierwotną naiwność. Zaufajmy metaforom i porozmawiajmy ze zwierzętami, które dziwnie są do nas podobne a zbliżymy się do świata subtelnej wrażliwości i nieoczywistych skojarzeń. Wejdźmy do krainy beztroskiej ale i okrutnej, uniknijmy bezwzględnego oceniania siebie i innych. Pokochajmy świat, on nas stworzył i rządzi się odwiecznymi prawami życia i śmierci. Wszystko jest połączone, ludzie rośliny i zwierzęta. Ziemia, Słońce i inne planety. Wszechświat jest naszym domem.

Premiera 6 marca 2020 roku
TWÓRCY:
Opracowanie muzyczna i wokalne, reżyseria: Hanna Klepacka
Opieka producencka i artystyczna: Grzegorz Sierzputowski
Kostiumy i scenografia: Agnieszka Roszkowska
Oprawa graficzna: Katarzyna Trzewik
Światła oraz obsługa dźwięku: Szymon Strożek
Stylizacje fryzur: JAGA HUPAŁO_born to create
Make-up: Szkoła Wizażu Beauty-Art
Promocja: Kalina Rzeźnik

OBSADA:
Alicja Fabisiak, Angelika Czarnecka, Anna Kraus, Emilia Baran, Filip Zawadka, Julia Rozdżestwieńska, Łukasz Pokorzyński, Michał Cybulski, Michalina Grzywacz, Natalia Kocięcka, Aleksandra Zwierzchowska, Tomek Markowicz

 

1 3 4 5 6 8 9 11 12 16